Esialgu võib tunduda natuke kummaline sõnapaar – tervislik mood. Kuid maailm on kompleksne ja ajas pidevalt muutuv, erinevaid kangaid ja keemilisi ühendeid leiutatakse päevast päeva juurde. Ja samamoodi nagu me aina terasemalt jälgime mida me suhu pistame ja räägime mahetoidu kasulikkusest, peame hakkama rääkima ka tervislikust moest.
Kuna riided meie seljas on pidevas ühenduses meie kõige suurema organi, nahaga, siis peame keskenduma, mida me kanname ja kuidas need mõjutavad meie tervist. Hea uudis on see, meil on võimalik väga lihtsate valikutega muuta enda füüsilist ja ka vaimset heaolu, kui pöörame suuremat tähelepanu mida me endale selga paneme.
Tervisliku moe teejuht on sissejuhatus enda elukvaliteedi parandamisele läbi teadlikute valikute. Käsiraamat-töövihik stiilis üles ehitatud e-raamat koosneb viiest suuremast peatükist:
Teadmised on jõud. Meie riietus väljendab meie mina — meie maitseid, kogemusi ja isegi väärtusi. Paljud meist veedavad palju aega, mõeldes, kuidas end erinevates olukordades sobivalt riidesse panna. Mõtleme, mida selga panna tööle, trenni tehes ja üritustel osalemiseks. Kui sageli aga mõtleme sellele, kuidas end oma väärtustele sobivalt riidesse panna?
Mida ütlevad tootel olevad sildid? Rõivaste märgistus ei sarnane toidu märgistusega: selle eesmärk on anda tarbijatele arukate ostuvalikute tegemiseks vajalikud andmed. Toidukaupade ostmisel võite kasutada toidumärgiseid, et teha kindlaks, kas toode on tervislik, ohutu või vastab teie väärtustele. Rõivaste ostmisel siltide lugemine võiks toimida samamoodi, kuna materjalide töötlused keemiliste ühenditega võivad nahale (ja ka organismile) erinevaid reaktsioone tekitada.
Kvaliteet või kvantiteet? “Kulust” aru saamiseks on rohkem kui üks viis. Muidugi on olemas eurode ja sentide versioon, kuid “kulu” võib olla seotud ka muude meie tegevuse vähem ilmsete kuludega. Kui suur on näiteks meie rõivaostu keskkonnakulu? Mis on kulu kogukondadele ja töötajatele? “Kiirmood” on tänapäeval enamikule meist rikkalikult saadaval, võimaldades meil osta odavaid rõivaid suurtes kogustes ja veenda end, et saame hea tehingu. Kuid kas pikas perspektiivis on see tegelikult odav?
Jätkusuutlikud ja tervislikud kangad. Tänapäeval on ringluses palju tekstiile, mis ei tee keskkonnale ega maailmale üldiselt suurt kahju. Ning lisaks on seal on ka terve maailm ilusaid looduslikke kiude, mis läbimõeldult kasvatamisel ja töötlemisel toidavad maad, on kergemini pestavad ja kestavad kauem kui sünteetilised kiud.
Tuleviku mood. Milline võiks olla mood, stiil ja riiete tarbimine tulevikus (homme).
Raamat ilmub juunis, 2024. Kui soovid sellest kohe teada saada, jäta enda kontakt: info@tekstiiliringlus.ee